Szentendrei Evangélikus Gyülekezet

Hitoktatás

Frissítve:
2024/03/25

Hirdetések     (Az aláhúzott szövegekre kattintva további részletek olvashatóak)

Szerda délelőtt 10 órától a Nyugdíjas kör alkalmát Sólyom István és Ildikó testvérünk otthonában tartjuk, ahol Zászkaliczky Tamás testvérünk szolgálatával Johann Sebastian Bach: Máté passiójának részleteit hallgatjuk és képzőművészeti alkotások szemlélésével próbáljuk megérteni Megváltásunk titkát, a golgotai keresztet.

Heti alkalmaink a Nagyhét miatt elmaradnak, helyett ünnepi istentiszteletinkre várunk mindenkit. Az ünnepi istentiszteleti rend ide kattintva olvasható

Felhívjuk a testvérek figyelmét a Nagycsütörtök este 6 órakor kezdődő rendhagyó, orgonazenés liturgiával átélhető istentiszteletünkre, amelyen Mekis Péter orgonaművész testvérünk szolgál.
Evangélikus egyházunk legnagyobb ünnepe Nagypéntek.
Nagypéntek este 6 órától passióolvasásra hívjuk a gyülekezetet.
Húsvétkor pedig hajnal 5 órakor kezdődik húsvét hajnali istentiszteletünk, ahol 4 felnőtt testvérünk konfirmál és énekkarunk szolgál.
Ne feledjük, hogy jövő hét vasárnap, húsvét hajnalban 2 óráról 3 órára állítjuk át az órát!

Kérjük, akik jelentkeztek balatonszárszói májusi hétvégénkre, március végéig legyenek szívesek befizetni a hétvége teljes költségét. Köszönjük. Még két szabad szoba van, aki szeretne jelentkezni, mielőbb tegye meg.

Január elején vendégeink voltak az Evangélikus Külmissziói Egyesület elnökségének tagjai, akik az Afrikában folyó misszióról, segítő szolgálatról számoltak be. Elhangzott, hogy egyházunk Húsvétig a Mozambikban szolgáló lelkészek számára gyűjt biciklikre, hogy vasárnaponként az egymástól 20-25 km-re fekvő gyülekezetekbe járó lelkészek ne gyalog, hanem biciklivel tudjanak menni. Egy bicikli kb. 43 ezer forintba kerül. Erre helyeztük ki a perselyt a templom bejáratánál. Eddigi gyűjtésünk eredményeképpen már hét biciklivel tudunk hozzájárulni a mozambiki evangélikus gyülekezetekben folyó lelki munkához! Isten tegyen nyitottá bennünket az adakozásra!

Már most hirdetjük, hogy a Skanzen Tábor időpontja június 24-28.

Nyári gyülekezeti családos hétre hívogatjuk mindazokat, akik szívesen töltenek el 6 napot július 5-10. között a bodrogkeresztúri Betlehem Evangélikus Pihenőházban. A gazdag program, a színes kirándulások részletei és egyéb tudnivalók honlapunkon, ill. a gyülekezeti levelezőlistára küldött levélben olvashatók. Használjuk ki az időt és éljünk annak lehetőségével, hogy több napon át együtt lehetünk a hasonló hitű, hasonló értékrendű testvérekkel.

A minden második évben megrendezésre kerülő Szélrózsa evangélikus ifjúsági találkozó. Idén Nyíregyházán, július 10-14. között kerül megrendezésre, amelyre szeretettel hívogatjuk konfirmandusainkat és volt konfisainkat. Jelentkezni parókus lelkészünknél lehet.
A Szélrózsáról bővebb információ a szelrozsatalalkozo.hu oldalon olvasható, illetve hamarosan egy tájékoztató levelet küldünk.

Végül szeretnénk néhány diagram segítségével a testvérek elé tárni gyülekezetünk anyagi helyzetét.

A Szentendrei Evangélikus Egyházközségben folyó hitélet számára átadott templommal egybeépített parókia (lelkészlakás) helyett a templom közelében található Avar utca 7. szám alatt új parókia kialakítására kerül sor Magyarország Kormánya támogatásával, amelyért ezúton is köszönetet nyilvánítunk.

Szentendrei új parókia létesítése és kialakítása ingatlanvásárlással
A támogatás azonosító száma: EGYH-EOR-21-P-0094     Támogatási összeg: 92.500.000,- Ft

Hirdetésünk minden tárgyát Isten kegyelmébe ajánljuk! Isten békessége, amely minden emberi értelmet fölülmúl, őrizze meg szívünket és gondolatainkat az Úr Jézus Krisztusban.