Szentendrei Evangélikus Gyülekezet

2020/03/03

Mi írtuk / rólunk írták

"Gyülekezetplántálás Szentendrén"

Az ökumenikus imahétről a Szentendre TV-ben (a 8-ik perctől)

A házasság hetéről a Szentendre TV-ben

Összegyűjtöttük, hogy a 2017-es évből kinek melyek voltak a legkedvesebb emlékei.

Erős vár a mi Istenünk - Karácsonyi látogatás Horváth-Hegyi Olivér szentendrei lelkész családjánál (Kossuth rádió)

1974-ben készült, 2004-ben bemutatott film egyházunkról, szerepel benne a régi templomunk és Szentpéteri Péter lelkész úr is.

Orgonaszentelési ünnepünk Szentendre város honlapján

Orgonaszentelési ünnepünk a TV Szentendrében

Orgonaszentelési ünnepünk a Duna Tv-ben

Orgonaszentelési ünnepünk az Orzágos Egyház honlapján

A 2017. évi ökumenikus imahét Szentendre város honlapján - 3
A 2017. évi ökumenikus imahét Szentendre város honlapján - 2
A 2017. évi ökumenikus imahét Szentendre város honlapján - 1

Összefoglaló a 2015. okt. 4-i pomázi Ökumenikus Estről (a 19-ik perctől)

Az óvodai jótékonysági vásár a TV Szentendrében (a 4-ik perctől)

Horváth-Hegyi Olivér húsvéti interjúja a TV Szentendrében

Ittzés István balatonszárszói előadása

Interjú egy széles látókörű püspökkel

Szvorák Kati Ádventi koncertje - 2008  1.rész   2.rész   3.rész

A templomszentelés 10. évfordulója alkalmából szerepelünk a TV Szentendrében (4:45-től)

Meggyalázták a szentendrei betlehemest

A Kossuth rádió Erős vár a mi Istenünk - Az evangélikus egyház félórája 2014. január 13, 13:30 órai adása is foglalkozott templomunk betlehemének meggyalázásával. A műsor itt hallgatható vissza.

A karácsony napi istentisztelet a Kossuth Rádió Hangtárában
Az MTV 1 A Szentendrei Evangélikus Zenei Óvodában (is) járt.
Szentendrei árvízi védekezés az országos egyház honlapján
Horváth-Hegyi Olivérrel az ökumenikus imahét kapcsán készített interjú a pomázi katolikus gyülekezet honlapján
Horváth-Hegyi Olivér, Sereginé Székécs Csilla és Sántáné Koch Erika nyilatkozott a Dunakanyar televíziós hírportálnak az új tisztségviselők beiktatása alkalmából. A nyilatkozatok innen letölthetőek.
"Egy szolgáló közösség legyen a szentendrei evangélikus közösség" címmel Horváth-Hegyi Olivér evangélikus lelkésszel készült interjú látható a dunakorzo.info televíziós hírportálon.
Az ökumenikus imahétről forgatott felvétel látható a Dunakanyar televíziós hírportálján.
'Ádventi gondolatok' címmel a szentendrei lelkipásztorokkal folytatott beszélgetések láthatóak a Dunakanyar televíziós hírportálján.
A november 15-i istentisztelet a DUNA-TV honlapján megtekinthető vagy közvetlenül innen http://80.249.172.27/video/2009_48/10010021796481.wmv letölthető.
'Ádventi gondolatok' címmel a szentendrei lelkipásztorokkal folytatott beszélgetések láthatóak a a Dunakanyar televíziós hírportálján.
A 2009.évi egyházkerületi missziói napról készített fényképek megtekinthetőek a nyíregyházi gyülekezet honlapján.
'Az üres sír margójára' címmel Horváth-Hegyi Olivér húsvéti gondolatait olvashatjuk a Szentendre és Vidékében
'Az év belsőépítésze - 2008' díjat Kocsis Barnabás és Kocsis Gáspár kapták a mi templomunk belsőjéért.
Ebből az alkalomból az Evangélikus Élet március 29-i számának címoldalán szerepel templomunk.
A kapcsolódó egyéb tudósítások itt letölthetőek:Szentendre és Vidéke   Népszabadság   Duna-TV   Építészfórum
A "Szentendre és vidéke" karácsonyi számában olvashatók Horváth-Hegyi Olivér gondolatai a Szentírásról "Isten írása, az írás Istene" címmel.
Az MTV2 2009. január 18-i "Evangélikus magazin" című műsorában az új templomok között a mi templomunkról is szerepelt néhány bevágás